Maksud aastal 2018 (dividendide ja laenude uus maksukäsitlus)

Maksud aastal 2018 (dividendide ja laenude uus maksukäsitlus)

110.00 23.03.2018

Maksud aastal 2018
( dividendide ja laenude uus maksukäsitlus)
23. märtsil kl 10-15.15 Projektieksperdi õppeklassis Endla t 4 TALLINN

 1. aasta algab suure hulga seaduse- ja maksumuudatustega, milles on raske orienteeruda isegi kogenud finantsistidel. Õppepäev annab ülevaate 2018. aasta olulisematest maksumuudatustest, mis mõjutavad nii ettevõtjaid kui ettevõtteid tervikuna. Tegu on eeskätt ettevõtte juhtidele suunatud vajaliku infoga, mis aitab langetada mõistlikke otsuseid ja maandada riske.

Sihtgrupp: Ettevõtete juhid, finantsjuhid, raamatupidajad, osakonnajuhatajad, ühingute juhtorganite liikmed, tegevjuhid

Eesmärk: Anda põhjalik ülevaade 2018. aasta maksuseaduste muudatustest ja maksuküsimustega seotud probleemidest ((500 euro maksuvaba tulu arvestus, dividendide ja laenude uus maksukäsitlus jne).

Olulisemad teemad on:

 • Tulumaksuvaba miinimumi arvestamine
  • Dividendide maksustamine
  •         Laenud seotud osapooltele
  •         Sõiduautode ja kaubikute maksustamine
  •         Teekasutustasu
  •         Majutus, transport, spordikulud,
  •         Optsioonid ja erisoodustus
  •         Töötajate lähetamine
  •         Juhatuse liikme töötuskindlustus

Õppepäeval tuuakse elulisi ja selged näiteid. Iga teema juures tehakse kokkuvõte kõige olulisematest punktidest, millesse juht või ettevõtja peaks suurema tähelepanuga suhtuma, olgu või näiteks nüanss, et teatud juhtudel on võimalik optsioone maksuvabalt realiseerida ka kolmeaastase perioodi jooksul või et ettevõtte tulumaksu tasumise kohustus tekib Lätis dividendide väljakuulutamisel.

Lektor:    AULE KINDSIGO Kindsigo Konsultatsioonid OÜ juhataja

Aule Kindsigo on lõpetanud Tartu Ülikooli rahanduse ja krediidi erialal. Täiendanud ennast erinevatel kursustel nii Eestis kui välismaal.

Töötanud pikki aastaid Maksuametis, hilisemas Maksu- ja Tolliametis erinevatel ametikohtadel, viimased nendest Põhja Maksukeskuses juhataja ja Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna juhataja.
Aule on olnud esineja paljudel maksukoolitustel ja kursustel erinevate firmade ja kõrgkoolide (TTÜ, SKA) kutsel, samuti töötas aastatel 2009-2015 maksunduse lektorina Estonian Business Schoolis, kus ta 2012/2013 õppeaastal valiti tudengite poolt parimaks erialaõppejõuks. On mitmete maksuõiguse artiklite autor.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.