VIETNAM – HO CHI MINH CITY

Mitme viimase aasta jooksul on Vietnam olnud üks turistide meelispaiku.
Kõikides reisiajakirjades ja -teatmikes rõhutakse esmajärjekorras,
et turiste meelitab suurepärane hinna ja kvaliteedi kooslus, kordumatu eksootika,
hea kliima, heatahtlikud ja abivalmid kohalikud elanikud.
Kõige suuremat muljet avaldab turistidele asjaolu, et värvikirev,
eksootiline ja meeliergutav Vietnam ei nõua tegelikult kuigi paksu rahakotti.

Vietnami plussid:

Aina populaarsust koguv uus eksootilise puhkuse Meka.
Lummavalt kaunis ning enam kui 2000 km pikkune Lõuna-Hiina mere rannajoon.
Ehe Aasia värvikirevus ning suurepärased tingimused vastavatud hotellides
ja parimates randades.
Maalilised mäed ja Mekongi delta hubastes külades asuvad riisiterassid.
Põnev toidukultuur, mis on kui omaette filosoofia.

Meie oleme avaldanud soovi sõita 04.03.2019
Hotell : Oriental Pearl Beach Resort & Spa ( 4 )  ( Ham Thien )
https://www.novatours.ee/otsing/index/step3/show/dc/vn/c/sgn/h/vnsorienta/noCity/true?orderbtn=0
Toa tüüp : Superior Room 

Õppetöö teemal:  Maksud aastal 2019. Lektor: kokkuleppimisel  

Hind 1-le, 11 ö al. 1199 €

Sõidusoovist palume teada anda võimalikult kiiresti, hiljemalt 26. oktoobriks.
Ettemaks, 20% reisi maksumusest, tuleb tasuda 24 tunni jooksul pärast broneerimist.
Enne ei saa broneeringut teha, kui on teada sõitjate arv ja soodushinnaga kohad kaovad kiiresti.

Tulge ja avame koos selle Kagu-Aasia aardelaeka!

EKSKURSIOONIPROGRAMM
Hinnad paraku veel selged ei ole, need tulevad jaanuaris esimese reisi ajaks.

Da Lat
Terve päev
Meil on võimalus tutvuda maagilise atmosfääriga Vietnami ühes ilusaimas linnas. Da Lat asub platool, mis paikneb 1470 m kõrgusel merepinnast, ümbritsetuna kohvi- ja lilleistandustest, jugadest, järvedest ja maalilistest parkidest. 20. sajandi alguses prantslaste poolt ehitatud Da Lat kannab õigusega Vietnami armastuse pealinna nime ning miniatuurne Eiffeli torn rõhutab selle linna ilu, tuletades meelde paiga ajalugu. Ekskursioonil sõidame köisraudteel ja heidame linnulennult pilgu kogu linnale. Laskume rohelise džungli keskel vuliseva kose juurde, külastame parki, kus saab vietnami rahvariietes teha elevandi- ja jaanalinnusõitu. Maitsev lõuna lõpeb tee ja kohvi degustatsiooniga. Järgmisena külastame Proua Nga majamuusemit, mis kuulub täiesti õigustatult maailma ebatavalisemate hotellide TOP 10-sse. Lõpetuseks näeme budistlikku pagoodi koos kuldse istuva Buddha kujuga, kes vaatab rahulikult päikesetõusu. Budistliku pagoodi külastuse ajal peavad naistel põlved ja õlad kaetud olema.
Kaasa võtta: kaamera, päikesekreem, peakate, mugavad jalanõud.
Kuupäev: Korraldatakse saabumisel

Dambri
Terve päev

Kutsume teid kaasahaaravale retkele mägedesse. Külastame mäejärve kallastel asuvat Vietnami kõige ilusamat ja suuremat teeistandust, kus meile tutvustatakse kuulsa Oolong tee kasvatamise, tootmise ja valmistamise saladusi. Samuti saame nautida põnevat jalutuskäiku džunglis Mägi-Vietnami kahe ilusaima kose juurde. Naudime sõitu Guinnessi rekordite raamatusse kantud „alpikelgu-rajal“. Samuti saame tutvuda naturaalse siidi valmistamise saladustega.
Kaasa võtta: kaamera, päikesekreem, peakate, mugavad jalanõud.
Kuupäev: Korraldatakse saabumisel

Phan Thiet ja Ta Cu mägi
Terve päev.

Džunglite kohale paigaldatud köistee abil tõuseme Ta Cu mäe tippu (470 m), kust avaneb hingemattev vaade Phan Thiet’ile ja selle lähiümbrusele. Siin asub kaunis pagood ning ka Vietnami pikim ja kuulsaim kuju „Lamav Buddha“. Selle pikkus on 49 meetrit ja kõrgus 6 meetrit. Edasi suundume Binh Thuan’i provintsi pealinna Phan Thiet’i. Tutvume kohalike tänavate ja linna vaikeluga ning külastame ainulaadset pärlimuuseumi.
Kaasa võtta: kaamera, päikesekreem, peakate, mugavad jalanõud.
Kuupäev: Korraldatakse saabumisel

Mineraalvee- ja mudaallikad
Pool päeva

Mui Ne ja selle lähiümbrus on kuulus oma kuumaveeallikate ja ravimuda poolest. Võimalus saada osa mitmetest spaaprotseduuridest. Meid ootavad basseinid mineraalveega, mudavannid, mineraalveevannid õitega, mullivannid, vesimassaaž ja jugadušš. Suurepäraseks lisaks on tervendav kogu keha massaaž.
Kaasa võtta: rätik, ujumisriided.
Kuupäev: Korraldatakse saabumisel

Po Nagar Cham tornid ja päikeseloojang luidetes
Terve päev

Kõige kuulsam Mui Ne vaatamisväärsus on luited. Tee luidete juurde lookleb mööda maalilist rannajoont.   Luited lummavad ja „lõhnavad maagia järele“. Päikeseloojangu ajal muudavad need oma värve lumivalgest purpurpunaseni ning tuuleiilid vormivad luidetest iseäralikke kujusid. Valgete luidete keskel asetseb hingematvalt ilus romantiline paik – mageveejärv, mille pinnal õitsevad lootosed.
Edasi rändame iidsete tšami tornide Po Shanu juurde, mis asetsevad künkal, kust avaneb suurepärane vaade Phan Thiet’ile. Need ehitati valmis tuhandeid aastaid tagasi iidse rahva poolt, kes kummardas hinduismi jumalaid. Kompleksi kuulub kolm toimivat hinduistlikku torntemplit. Tornide kõrval asuvad Prantsuse kolonisatsiooni ajast pärit kindluse varemed. Budistlike templite külastamisel peavad naistel põlved ja õlad kaetud olema.
Kaasa võtta: kaamera, päikesekreem, peakate, mugavad jalanõud.
Kuupäev: Korraldatakse saabumisel

Ho Chi Minh ja Mekongi delta
2 päeva (1 öö).

Ekskursioon annab võimaluse tutvuda ühe suurima Kagu-Aasia linnaga. Ho Chi Minh on mitme miljoni elanikuga linn, mis on iseäralik kooslus kaasaegsetest pilvelõhkujatest ja koloniaalajastu hoonetest. Linna ilu saab nautida Bitexco pilvelõhkuja 49. korruselt. Jalutame kesklinnas, külastame Sõjamuuseumi, Saigoni Jumalaema kirikut, näeme peapostkontori ja linnavalitsuse maju. Järgmisena suundume laevareisile mööda Saigoni jõge, mille vältel saame nautida meelelahutusprogrammi ning vaateid öisele linnale. Laeval serveeritakse õhtusööki. Teisel päeval läheme põnevale teekonnale Mekongi deltasse, kus külastame väikseid rannaäärseid külakesi ning tutvume kohalike elanike argipäevaga. Näeme riisi kasvatamist, kookosest maiustuste valmistamist ning saame maitsta eksootilisi vilju.
Kaasa võtta: kaamera, päikesekreem, peakate, mugavad jalanõud.
Kuupäev: Korraldatakse saabumisel

Ho Chi Minh – Cu Chi tunnelid
Terve päev

Legendaarsed Cu Chi tunnelid, mis ulatuvad 187 km kaugusele Kambodža piirini, on peamiseks vaatamisväärsuseks Vietnami sõjaaegsest perioodist ning kõnelevad Vietnami sisside vastupanust. Huvilistel on võimalus (lisatasu eest) lasta polügoonil lahingrelvadest. Edasi suundume Ho Chi Minh linna, kus lõunatame ning tutvume Bitexco pilvelõhkuja, Katedraalkiriku ja Peapostkontoriga.
Kaasa võtta: kaamera, päikesekreem, peakate, mugavad jalanõud.
Kuupäev: Korraldatakse saabumisel

Pongour
Terve päev.

Pongour on üks maalilisemaid Vietnami jugasid. 40 m kõrguselt mööda kiviterasse alla laskuvad veejoad moodustavad saja meetri laiuse kauni järve, mis koos ümbritsevate kaljude ja troopilise metsaga meenutab antiikset amfiteatrit. Seejärel tutvume „Kukeküla“ ning sealsete elanikega. Edasi sõidame džunglimetsa, kus saame näha kaljude vahele peidetud kaunist budistlikku kloostrikompleksi. Järgneb peatus kohviistanduses. Kohvi degusteerimine ja lõunasöök on hinna sees.
Kaasa võtta: kaamera, päikesekreem, peakate, mugavad jalanõud.
Kuupäev: Korraldatakse saabumisel

Reisi eest vastutab NOVATOURS.